Американські експерти розкажуть про міжнародний досвід роботи з особами з інвалідністю

14 червня о 9:30 в Українському кризовому медіа-центрі відбудеться прес-конференція, на якій українські та американські експерти розкажуть про міжнародний досвід роботи з людьми з обмеженими можливостями та сучасні технологічні рішення, які допомагають їм бути самостійними у щоденному житті. Також експерти наголосять на змінах у законодавстві, які має внести Україна, аби забезпечити неповносправним особам гідне життя.

На прес-конференції йтиметься про ключові відмінності українського та американського підходів до опіки осіб з інвалідністю. Хто та яким чином надає соціальні послуги особам з обмеженими можливостями у розвинених країнах світу? Як на Заході допомагають соціалізуватися особам з інвалідністю, у тому числі тим, хто має проблемну чи навіть небезпечну поведінку?

Участь у прес-конференції візьмуть:

  • Микола Кулеба, Уповноважений Президента України  з прав дитини;
  • Маріанна Онуфрик, керівник суспільних програм Інституту суспільно-економічних досліджень (ІСЕД);
  • Крістофер Ді Роcа, американський консультант з впровадження адресних рішень для людей з обмеженими можливостями.

В Україні сьогодні проживає більше 150 тис. дітей, які мають інвалідність. Це 2% від усього дитячого населення країни. Україна взяла на себе міжнародні зобов’язання щодо опіки дітей з особливими потребами, однак у більшості випадків вони не виконуються.

«Відповідно до Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, такі діти повинні мати доступ до різного роду послуг, що надаються вдома, за місцем проживання чи на базі місцевої спільноти. При цьому, надання соцпослуг має відбуватися на регулярній основі, тобто тут повинна бути особлива підтримка від держави. На жаль, в Україні, через сукупність суб’єктивних факторів, ці міжнародні зобов’язання не виконуються», – пояснює керівник суспільних програм ІСЕД Маріанна Онуфрик.

Прес-конференція присвячена міжнародній конференції «Досвід США з надання соціальних сервісів для сімей, які виховують дітей з інвалідністю», що 13-14 червня організовує Інститут суспільно-економічних досліджень в «Американському домі» в Києві.

Інститут суспільно-економічних досліджень (ІСЕД) – неурядовий аналітичний центр, заснований групою незалежних експертів з метою аналізу та вироблення кращої державної політики. Інститут аналізує та вдосконалює державну політику в ключових сферах суспільно-економічного розвитку, починаючи від висування ідеї, її формулювання, концептуалізації аж до впровадження конкретних рішень.

За додатковою інформацією звертайтесь до Антона Дробовича: 093 138 40 70, drobovych@iser.org.ua