Україна може відмовитися від інтернатів вже до кінця цього року


20 грудня Інститут суспільно-економічних досліджень проводитьдля журналістів зустріч з Миколою Кулебою - Уповноваженим Президента з прав дитини та Маріанною Онуфрик - керівником суспільних програм ІСЕД, щоб  обговорити зміни у системі державного догляду за дітьми, які наразі виховуються в інтернатних закладах.

Очікується, що незабаром Президент України підпише Указ про затвердження Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. У ньому задекларовано відхід від радянської системи утримання неефективних інтернатних закладів та підтримка родини, як найкращого середовища для виховання дитини. Саме ці напрями стануть пріоритетними для державної політики. На цей крок від керівництва держави громадськість та експерти очікують вже багато років.

Зараз в Україні близько 106 000 дітей виховуються в інтернатах, а кожний п’ятий вихованець має інвалідність. Але сиротами є лише 8% цих дітей. Отже інші 92% дітей в інтернатах виховуються, перш за все, через неспроможність держави забезпечити належні соціальні послуги для батьків, які потрапили у складні життєві обставини (в тому числі інвалідність дитини) і не можуть подолати їх самостійно через брак ресурсів, відповідних знань і навичок.

Нагадаємо, у грудні 2015 року Президент Петро Порошенко своїм розпорядженням доручив створити робочу групу для напрацювання пропозицій щодо реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. До роботи цієї групи долучилася і Маріанна Онуфрик, яка приймала участь у наробках реформи.

Оскільки тема реформування системи інтернатних закладів є дуже суспільно чутливою та часто стає об’єктом політичних маніпуляцій та нефахових дискусій, ІСЕД пропонує представникам ЗМІ обговорити її у неформальній обстановці з Миколою Кулебою та Маріанною Онуфрик, які фахово займаються цією проблемою.

Зустріч відбудеться 20 грудня о 14.00 в офісі ІСЕД за адресою: бул. Лесі Українки, 26 (3-й поверх).