У Брюсселі презентуватимуть «План зміцнення енергетичної безпеки країни до 2020 р.»

18 вересня у Центрі європейських студій ім. Вілфреда Мартенса експерт Інституту суспільно-економічних досліджень з питань енергетики Дмитро Чумак презентуватиме «План зміцнення енергетичної безпеки країни до 2020 р.», – розроблений ІСЕД. Обговорення Плану відбудеться під час дискусії «Нова енергетична стратегія України: внесок у європейську енергетичну безпеку». Захід організовує Офіс зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі. 

ІСЕД представить європейському співтовариству власне бачення щодо необхідних заходів посилення енергетичної безпеки України і, таким чином, регіону в цілому. Україна, відіграє важливу роль у регіональній енергетичній безпеці європейського простору. 

Як пояснює експерт, Україна є основним транзитером газу, що надходить до Європи. «Після підписання та ратифікації «Угоди про асоціацію між Україною та ЄС», Україна стала важливим елементом енергетичної політики ЄС. З метою подальшої енергетичної інтеграції, Україна синхронізує власне законодавство з європейським, а також ведеться робота на шляху до синхронізації енергосистем. Усвідомлення необхідності убезпечення від зовнішніх загроз енергетичній безпеці як України, так і ЄС, спонукає виробити спільні скоординовані позицій для протидії їм», – зазначає Чумак. 

Програма Заходу: 

9:30-10:20 – Презентація та обговорення нової енергетичної стратегії України до 2035 року та Плану підвищення енергетичної безпеки України до 2020 р. 

Віктор Логацький, провідний експерт з енергетичних програм Центру Разумкова 

Дмитро Чумак, експерт з питань енергетики, Інститут суспільно- економічних досліджень. 

Сібрен де Йонг, стратегічний аналітик, Гаазький центр стратегічних досліджень. 

10:20-10:50 – Сесія запитання - відповіді. 

10:50-11:00 – Заключні зауваження Роланда Фройденштайна, заступника директора з Центру європейських студій ім. Вілфреда Мартенса. 

Захід модеруватиме Олена Пристайко, виконавчий директор Офісу зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі.