ПРЕС-АНОНС Крим як територія безправ’я: безпека, захист, протидія
КОЛИ? 
24 травня, 14:00

ДЕ? 
Конференц-зал Верховної Ради України, вул. Грушевського, 5 (вхід через вул. Грушевського 18/2, 9-й під’їзд)

 

24 травня у Києві розпочнеться Четверта зустріч Відкритої кафедри з актуальних питань зовнішньої політики, безпеки та дипломатії з метою обговорення та на-працювання практичних підходів до розв’язання внутрішніх проблем України, пов’язаних з анексією Криму: від спрощення надання адміністративних послуг українським громадянам до протидії незаконним економічним взаєминам з півос-тровом і забезпечення належного моніторингу екологічних загроз. 
 
До участі запрошуються представники Уряду України, народні депутати, дипломати, науковці, журналісти та усі слухачі, хто цікавиться міжнародною політикою. 
 
Незаконна анексія внаслідок окупації в 2014 році призвела до перетворення Криму на територію безправ’я: комплекс дій окупаційної влади Російської Федерації цілеспрямовано перешкоджає захисту прав українських громадян Української державою та міжнародними організаціями та спо-творює саму сутність правозахисної діяльності та демократичних цінностей. 
 
Статус Криму як території безправ’я породив низку загроз для України, більшість з яких проявить себе у віддаленому майбутньому. Анексія півовстрова — вже далеко не перша «біла пляма», випалена на карті світу зброєю Кремля. Окрім визнання факту анексії внаслідок окупації, світове співтовариство не може як запропонувати Україні дієві рецепти розв’язання внутрішнії проблем, так і не захистить нас від віддалених у часі загроз.  Тобто, українське суспільство, окрім теорети-чних пошуків, має виробити власні практичні інструкції щодо реальної нейтралізації наявних про-блем, пов’язаних з анексованим Кримом.
 
Метою Четвертої зустрічі Відкритої кафедри з питань зовнішньої політики, безпеки та дипломатії є генерування низки таких публічних дискусій за участі фахівців і представників державної влади та громадянського суспільства, що впливатимуть на прийняття обґрунтованих державницьких рішень у відповідних сферах.
 
“Відкрита кафедра з питань зовнішньої політики, безпеки та дипломатії” — це навчально-комунікаційний проект нового типу, що відповідає нагальній потребі формування виваженої та обґрунтованої позиції з питань зовнішньої політики та безпеки серед представників політичної еліти України, експертного середовища та представників засобів масової інформації. Проект має на меті стати платформою для навчання та дискусій на найгостріші та актуальні теми для тих, хто генерує ідеї розвитку зовнішньої політики України, хто їх втілює та тих, хто впливає на суспільну думку всередині країни та за її межами. 
 
Реєстрація обов’язкова. Форма для реєстрації: https://goo.gl/TPyR2N
 
Для представників ЗМІ, хто не має акредитації у Верховній Раді, акредитація обов’язкова! Для дозволу на пронесення фото- відеоапаратури обов’язково потрібно повідомити най-менування та моделі усіх одиниць техніки. З додаткових питань від ЗМІ звертатись до Ма-рини Дадінової, dadinova@iser.org.ua, +38 067 405 65 58
 
Організатори заходу: Організатори заходу: Комітет Верховної Ради України у закордонних спра-вах, Центр міжнародних досліджень Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка, Школа державного управління (ГО “ІСЕД”), Представництво Президента України в АР Крим.
 
Програму заходу можна завантажити тут