ПРЕС-АНОНС: ІСЕД презентує посібник із надання соцпослуг для осіб з інвалідністю

Запрошуємо журналістів на прес-конференцію «Соціальні послуги для дітей з інвалідністю: найкращий світовий досвід vs українські реалії», що відбудеться в Українському кризовому медіа-центрі 30 жовтня о 13:00 за адресою: Київ, вул. Хрещатик, 2 (Український Дім). 

Прес-конференція буде присвячена презентації посібника для фахівців, які працюють у сфері послуг для осіб з інвалідністю «Бачити спочатку людину». «Бачити спочатку людину» – це перший посібник в Україні, що допоможе забезпечити надання соцпослуг особам з інвалідністю, застосовуючи індивідуальний підхід до кожної людини відповідно до тих потреб, які вона має. Видання адресоване вчителям, фахівцям соціальної роботи, соціальним педагогам, психологам, працівникам соціальних служб і менеджерам у сфері надання соціальних послуг. 

В Україні наразі 2 млн. 603 тис. осіб з інвалідністю, у тому числі 156 тис. дітей. Також триває реформа деінституалізації, що передбачає закриття інтернатів і надання соцпослуг у громаді за місцем проживання. В цих умовах, пропонований посібник допоможе установам, що надають освітні і соціальні послуги для осіб з інвалідністю, належно організувати їх надання саме на місцях. У результаті буде забезпечено кращу якість послуг і, найголовніше, кращу якість життя осіб з інвалідністю. 

Участь у прес-конференції візьмуть:

· Маріанна Онуфрик, керівник проекту ІСЕД «Соціальні послуги для дітей з важкими формами інвалідності», керівник Національного офісу з реформи деінституціалізації (EDGE, Канада) при Уповноваженому Президента України з прав дитини;

· Руслан Колбаса, директор Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики України;

· Оксана Суліма, начальник Управління у справах людей похилого віку та надання соціальних послуг Міністерства соціальної політики України. 

Під час прес-конференції експерти розкажуть на які ключові питання відповідає презентований посібник та які проблеми допоможе вирішити: що таке соціальні послуги для осіб з інвалідністю? Як організувати такі послуги на рівні громади і на що потрібно звернути увагу в першу чергу? Чому для підтримки осіб з інвалідністю важливе планування? І як в особі з інвалідністю найперше бачити людину, а не її інвалідність? 

Видання розроблено Інститутом суспільно-економічних досліджень (ІСЕД) у рамках проекту «Соціальні послуги для дітей з важкими формами інвалідності», що реалізований з метою сприяти впровадженню в Україні передового досвіду соціального догляду, зокрема провідних американських експертів. 

Проект реалізовується за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. 

Для акредитації та за додатковою інформацією звертайтесь за телефоном: +38 (044) 223-29-17 чи +38 (093) 138-40-70 або по e-mail: press@iser.org.ua