«Бюджетний сканер» розпочав роботу в Південному регіоні

Проект «Бюджетний сканер або запровадження стандартної процедури обов’язкового публічного звітування розпорядників бюджетних коштів» реалізовується ГО «Інститут суспільно-економічних досліджень» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. 

Учасники з Одеської, Миколаївської та Херсонської областей розпочали навчання в рамках проекту «Бюджетний сканер», мета якого налагодити співпрацю місцевої влади з громадськістю у сфері планування та оцінки ефективності використання місцевих бюджетів, а також сприяти запровадженню процедури публічного звітування розпорядників бюджетних коштів на місцевому рівні. 

Навчальна програма - перший етап проекту, протягом якого учасники поглиблять знання про формування та використання бюджетних коштів, а також щодо провідних практик адвокації та комунікації. Навчання першої групи вже відбулося в Миколаєві, куди з’їхались 21 учасник з південних областей України. Це представники влади, експерти, активісти, ЗМІ. 

Перші 2 дні 4-денного навчання були присвячені таким питанням:

  • Для яких цілей потрібен бюджет (державний і місцевий)?
  • Які цілі не можуть бути профінансовані коштами платників податків? 
  • Звідки походить прірва між обіцянками місцевої влади та результатами використання коштів місцевих бюджетів?
  •  Хто контролює і яка відповідальність за результативність витрачання бюджетних коштів/ коштів платників податків?
  • Чим вимірюється ефективність використання бюджетних коштів?
  • Де шукати інформацію про витрати? А чи є десь в одному місці?

Вже цими вихідними, 26-27 січня в Краматорську розпочнуть своє навчання в рамках проекту 17 учасників зі Східного регіону (Луганська та Донецька області). А на 9-10 лютого заплановано завершення навчальної частини проекту «Бюджетний сканер» для учасників з Південного регіону.