Державний та місцевий бюджети як раз, два, три…

Державний та місцевий бюджети як раз, два, три… 29 листопада 2016 року в рамках V Форуму організаційного розвитку громадянського суспільства відбувся тренінг експертів ІСЕД «Державний та місцевий бюджети як раз, два, три…».
Фахівці нашого аналітичного центру Антоніна Дешко та В’ячеслав Жук в доступній формі донесли до учасників Форуму «абетку» формування державного та місцевого бюджетів; де, коли і у якій формі можна побачити бюджетні програми; як «читати» цифри доходів та видатків бюджету; як контролювати чиновників при використанні грошей громади…

Експерт з питань фінансової політики ІСЕД Антоніна Дешко розповіла  «учням» як формується Державний бюджет; у які терміни і хто збирає бюджетні запити та їх зводить в єдиний документ; що таке дефіцит бюджету та які існують бюджетні програми. Тобто, описала громадським активістам увесь календар та процедуру формування головного кошторису країни.

Натисніть, щоб ознайомитися із навчальними матеріалами
Експерт з питань регіональної політики ІСЕД  В’ячеслав Жук детальніше зупинився на практиці розробки місцевого бюджету та на прикладі міста Бердичіва розповів учасникам тренінгу, які доходи та витрати існують на місцевому рівні. Він також детально розповів про критерії ефективності використання коштів громади і на які документи слід прикути особливу увагу, аби зрозуміти як розподіляються гроші. 


Натисніть, щоб ознайомитися із навчальними матеріаламиСаме як формуються місцеві бюджети більше зацікавило слухачів тренінгу, а ще - як можна контролювати розподіл коштів громади активістами, звідки беруться цифри на витрати і як забезпечити прозорість тендерів.

Наприкінці навчання В’ячеслав Жук розповів учасникам тренінгу як експерти Інституту суспільно-економічних досліджень аналізують формування та використання місцевих бюджетів для журналістів телеканалу «1+1» в рамках спільного проекту з програмою «Новий інспектор Фреймут. Міста» і як громадським організаціям співпрацювати з провідними медіа країни.