У Варшаві експерти ІСЕД обговорили євроатлантичні безпекові виклики

Експерти ІСЕД взяли участь в обговоренні актуальних питань міжнародної безпеки під час чергового засідання Younger Generation Leaders Network on Euro-Atlantic Security у Варшаві. Захід відбувся 2-6 квітня 2017 року. Постійними членами цієї організації є експерти ІСЕД – Андріан Прокіп та Дмитро Чумак.

Загалом, у робочому засіданні взяли участь майже 80 учасників із 27 країн світу, які репрезентують різні політичні, наукові та економічні інституції. Представники організацій-лідерів експертної думки обговорили ключові питання міжнародної безпеки.

«Все більше занепокоєння викликають загрози кібератак та тероризму. Показово, що на європейському континенті, загрози національній безпеці енергетичного характеру для багатьох відійшли на другий план, а представники європейських держав схвильовані потенційними агресивними діями, які нині заведено називати «гібридною війною», зі сторони окремих країн у майбутньому та можливим нарощенням протистояння Росії та НАТО. Ще більше занепокоєння викликає й те, що наразі відсутнє чітке бачення сценаріїв врегулювання та нормалізації ситуації», – зазначає Андріан Прокіп.

Експерти ІСЕД наголосили, що сьогодні світ все більше хвилює невизначеність щодо зовнішньополітичного курсу нової адміністрації США, політика РФ, зокрема, щодо України та Сирії.

«Значну увагу було приділено обговоренню впливу існуючих конфліктів, зокрема й протистоянню на сході України, на загальну вразливість системи міжнародної безпеки. В ході дискусій, учасники погодились із важливістю вироблення Україною власної стратегії з врегулювання конфлікту, стабілізації внутрішньо-політичної ситуації, залучення нових учасників від міжнародних інституцій для моніторингу ситуації на Донбасі», – розповідає Дмитро Чумак.

Younger Generation Leaders Network on Euro-Atlantic Security – організація, заснована після початку українсько-російського конфлікту, яка збирається двічі на рік і працює над виробленням нового стилю мислення щодо вирішення глобальних проблем та виступає за поновлення дискусії стосовно майбутнього системи безпеки та міжнародних відносин у Європейсько-Трансатлантичному регіоні. Серед засновників та ідейних лідерів Younger Generation Leaders Network присутні аналітичні центри та фундації зі світовим ім’ям: The Carnegie Endowment for International Peace, Nuclear Threat Initiative та European Leadership Network.