Проект ІСЕД «Контролюй бюджет власними руками» переміг у конкурсі Фонду Східна Європа
«Контролюй бюджет власними руками» стане продовженням роботи ІСЕД над активізацією громадської участі у контролі ефективності місцевих бюджетів. В рамках проекту буде створено п’ять відеороликів на такі теми: «Звідки беруться гроші в бюджетах?», «На що витрачаються гроші з бюджету?», «Як отримати інформацію про використання коштів з бюджетів різних рівнів?», «Що я можу зробити?», «Бюджет – це план розвитку».

Як зазначає керівник проекту та радник з комунікацій ІСЕД Марина Дадінова, такими проектами, як «Контролюй бюджет власними руками», команда ІСЕД робить свій внесок у підвищення обізнаності громадян про функціонування держави та подолання відчуженості між громадянами та владою.

«Ці ролики допоможуть громадянам бути більш ефективними у своїх діях. Наприклад, коли люди дізнаються, що підручники до місцевої школи купує міська рада, то саме до неї будуть апелювати для вирішення цього питання, замість того, щоб збирати десять тисяч підписів під петицією до Кабінету Міністрів, щоб уряд розібрався з проблемою місцевого рівня», – пояснює експерт.

Окрім виготовлення відеоматерілів, Інститут проведе кампанію з розповсюдження роликів серед громадських активістів по всій Україні, національних і місцевих ЗМІ, а також серед органів місцевого самоврядування різних рівнів.

Проект «Контролюй бюджет власними руками» є логічним продовженням  ряду ініціатив ІСЕД із заохочення суспільства до участі у бюджетних процесах та їх контролю. Зокрема минулого року Інститут підготував цикл відеороликів про проект Держбюджету–2017. Відео мали неабиякий успіх саме тому, що доступно і просто показали широкій аудиторії громадян, як саме держбюджет визначає життя країни на наступний рік і чому він є одним із головних документів держави.

Проект ««Контролюй бюджет власними руками»» реалізується «Інститутом суспільно-економічних досліджень» в рамкахпрограми «Публічні бюджети від А до Я: інформування, активізація та залучення громадянського суспільства», що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ за фінансової підтримки Європейського Союзу.