ПРЕС-АНОНС Smart Talk «Енергетична безпека України»

11 липня о 13:00 у прямому ефірі Українського кризового медіа-центру (вул. Хрещатик, 2.) відбудеться експертна дискусія Smart Talk «Енергетична безпека України». За 100 днів до початку опалювального сезону експерти дадуть відповіді на питання: якою має бути ефективна державна політика у сфері енергетики? Як від прийняття планів і стратегій перейти до реальних дій і забезпечити енергетичну безпеку держави? Які найбільші енергетичні ризики для України сьогодні? Запрошуємо представників ЗМІ взяти участь в обговоренні!

Smart Talk – спільний проект Інституту суспільно-економічних досліджень (ІСЕД) та Українського кризового медіа-центру – формат експертних дискусій, присвячених комунікації основних аспектів найважливіших для України реформ.
Smart Talk про енергетичну безпеку буде поділено на три підтеми:
  • Чому так важливо говорити про енергетичну безпеку саме сьогодні?
  • Без чого неможлива енергетична безпека?
  • Що робити: план дій до 2020 року?
Тривалість обговорення кожної підтеми 15 хвилин.
Участь у Smart Talk візьмуть:
  • Наталія Кацер-Бучковська, народний депутат України, Голова підкомітету з питань сталого розвитку, стратегії та інвестицій Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки;
  • Олександр Харченко, директор Центру дослідження енергетики;
  • Роман Опімах, виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній України;
  • Оксана Короткевич, експерт з питань енергетики ІСЕД;
  • Дмитро Чумак, експерт з питань енергетики ІСЕД;
  • Андріан Прокіп, експерт з енергетики ІСЕД.
В рамках заходу експерти ІСЕД презентують результати дослідження «План заходів зі зміцнення енергетичної безпеки України до 2020 року», що зосереджене на аналізі критичних загроз систем енергозабезпечення країни, прогалин у відповідних державних політиках, а також визначає перелік рекомендації та пріоритетних заходів для вирішення зазначених проблем у різних секторах вітчизняної енергетики.
Експертне дослідження показує, що сьогодні в Україні система електричних мереж зношена на 60%. Її модернізація потребує інвестицій в обсязі 40 млрд дол. В результаті рівень енергоефективності в Україні становить в середньому 60%. На жаль, урядові цільові програми виконуються не в повному обсязі, а політика у сфері енергоефективності є неефективною.
Довідково:
Інститут суспільно-економічних досліджень (ІСЕД) є неурядовим аналітичним центром, що об’єднує провідних фахівців різних сфер, які мають досвід аналізу державної політики та розробки ефективних рішень. Основна діяльність Інституту полягає в аналітиці та вдосконаленні державної політики в усіх сферах суспільно-економічного розвитку. Більше про Інститут за посиланням – http://iser.org.ua/.
Контактна особа: менеджер з комунікацій ІСЕД Антон Дробович, (093) 138 40 70, drobovych@iser.org.ua