ІСЕД виступив партнером презентації громадської ініціативи #SOSмайбутнє перед іноземними дипломатами

5 квітня представники ІСЕД взяли участь у дипломатичному сніданку «Гуманітарний дефолт як загроза національній безпеці України», де було презентовано громадську ініціативу та платформу #SOSмайбутнє. В рамках нової культурної ініціативи, жителі Києва та регіонів фотографуються на фоні об’єктів соціокультурної інфраструктури, які знаходяться під загрозою зникнення. Ініціатором заходу виступила громадська організація Art Ukraine Foundation.

Проект передбачає створення інтерактивної мапи України з усіма об’єктами, фотографії та описи яких надіслали українці.

У заході взяли участь представники посольств Румунії, Естонії, Франції, Нідерландів, Норвегії, США, а також Британської Ради в Україні та Австрійського культурного форуму. У сніданку також взяли участь представники Ради Європи та Литовського сейму.

Як повідомив член правління ІСЕД Юрій Мироненко, дуже важливо, щоб не тільки такі аналітичні центри як ІСЕД, але й регіональні інституції долучилися до аудиту об’єктів соціокультурної спадщини та їх потенціалу для розвитку туризму в тому чи іншому регіоні.

«Ми готові долучитися до наступної стадії проекту і сприяти тому, щоб кожний об’єкт на цій інтерактивній мапі супроводжувався економічними розрахунками та обґрунтуванням – скільки робочих місць буде створено, якщо об’єкт буде відновлено, який його потенціал як частини туристичної інфраструктури регіону, скільки коштів він зможе приносити місцевому та державному бюджету, який міжнародний потенціал об’єкту тощо. До цієї роботи обов’язково мають бути залучені й експерти з регіонів. Цей проект цікавий для нас ще й тому, що він суголосний нашому дослідженню «Нова регіональна політика для нової України», яке минулого тижня наші експерти презентували у Кракові під час ІІІ Європейського конгресу з місцевого самоврядування», – розповідає Юрій Мироненко.

Член правління ІСЕД додає, що аналіз такої великої кількості інформації - це велика робота, для виконання якої потрібно залучити донорські організації та міжнародний досвід.

Своєю чергою, голова Art Ukraine Foundation Наталія Заболотна зазначила, що реставрація об’єктів культурної спадщини збільшить кількість туристів до того регіону, в якому він знаходиться.

«Інтерактивна мапа, яка з’явиться в результаті проекту, – це не просто перелік проблем, але в першу чергу мапа можливостей для України. Ми будемо намагатися вирахувати, який дохід принесе реставрація того чи іншого замку, музею або центру, якщо, наприклад, вкласти в його відновлення 50 млн грн. Ми б хотіли прорахувати скільки буде повернуто коштів до бюджету, завдяки розвитку туристичного маршруту, скільки сувенірної продукції зможуть продати місцеві жителі, скільки буде запущено освітніх програм та екскурсій, якою буде репутаційна вигода для регіону і країни та в якій мірі це стимулюватиме внутрішній і зовнішній туризм», – пояснює Наталія Заболотна.

Значення ініціативи для регіонального розвитку України підкреслила директор Київського офісу Інституту Кеннана Катерина Смаглій. Зокрема, вона наголосила, що поєднання зусиль громад та аналітичних центрів є унікальним прецедентом, який робить проект більш життєздатним.

«Дуже важливо, що цей проект базується на ініціативі людей, громад, які самі віднаходять об’єкти та позначають їх на мапі. Це перш за все об’єкти соціокультурної інфраструктури, які потребують уваги та знаходяться під загрозою зникнення. Такі ініціативи, які об’єднують зусилля людей на місцях та аналітичних центрів, мають значно більший потенціал і перспективи. Але нам дуже важлива також підтримка міжнародних партнерів та поради щодо подібного успішного досвіду у світі», – зауважила Катерина Смаглій.

Проект #SOSмайбутнє не випадково об’єднав два аналітичні центри – Інститут суспільно-економічних досліджень та Київського офісу Інституту Кеннана. У листопаді 2016 обидві інституції вже проводили у Парламенті круглий стіл «Просування інтересів України у світі через культурну дипломатію та інформаційну політику у 2017 році».

Дізнатися більше про ініціативу можна тут - https://www.facebook.com/groups/271102759989619/