Експерти ІСЕД презентували журналістам бюджетне дослідження


11 травня 2016 року у Верховній Раді України відбувся брифінг народних депутатів України та експертів Інституту суспільно-економічних досліджень – авторів аналітичного дослідження «Бюджетна політика: прагматичні підходи до стратегічних рішень».

Під час брифінгу його учасники зазначили, що забезпечення  стійкого  і динамічного розвитку держави — це головна мета, яка на сьогоднішній день має об'єднувати всі політичні сили, Уряд, Верховну Раду, місцеві органи влади та громадськість. Цього від України чекають й міжнародні партнери. Аби не втрачати час і темпи реформ, створення інструментарію для реалізації цієї мети має стати пріоритетним завданням для усіх. Одним з таких інструментів є бюджет.

Зокрема, член Правління аналітичного центру ІСЕД Анатолій Максюта під час брифінгу назвав п’ять ключових ініціатив з реформування бюджетної політики. На думку експертів, це: впровадження стратегічного планування; двоступенева процедура прийняття бюджету; реформування органів влади, що відповідають за формування бюджету; посилення участі місцевих громад у бюджетному процесі, реформа фонду регіонального розвитку; дотримання процедури прийняття бюджету.

Анатолій Максюта також зазначив, що «Бюджетна політика: прагматичні підходи до стратегічних рішень» - це друге дослідження із серії досліджень під загальною назвою «Політика економічного прагматизму», мета якої надати експертні поради Уряду у зміні моделі розвитку країни.

Нагадаємо, що 27 квітня 2016 року у Верховній Раді України відбувся круглий стіл на тему: «Бюджетна політика: прагматичні підходи до стратегічних рішень», під час якого експерти Інституту суспільно-економічних досліджень презентували своє нове дослідження політикам, експертам, урядовцям, представникам міжнародних та громадських організацій, місцевого самоврядування – загалом понад 120 учасникам заходу.

Із бюджетним дослідження експертів ІСЕД можна ознайомитися за посиланням