Експерти ІСЕД презентували «Бюджетну політику: прагматичні підходи до стратегічних рішень»


Під час заходу політики, експерти, урядовці, представники міжнародних та громадських організацій, місцевого самоврядування – загалом понад 120 учасників - обговорили питання підходів, що використовуються в Україні при формуванні бюджетної політики, взаємозв’язки між бюджетною, податковою, соціальною політикою, а також перспективні напрями бюджетної політики як інструменту економічного зростання.

Під час засідання круглого столу, розвиваючи положення презентованої у липні 2015 р. Політики економічного прагматизму, експерт з питань фінансової політики Інституту суспільно-економічних досліджень Антоніна Дешко презентувала нове дослідження експертів ІСЕД - «Бюджетна політика: прагматичні підходи до стратегічних рішень» у якому представлені -  аналіз підходів, що використовувалися в Україні при формуванні бюджетної політики у попередні роки, втрачені можливості, взаємозв’язки між бюджетною, податковою, соціальною політикою, а також перспективні напрями бюджетної політики як інструменту економічного зростання; визначені  рекомендації та практичні кроки щодо реформування бюджетної системи України.

Це, вже друге системне дослідження, розроблене експертами аналітичного центру ІСЕД, в ході дискусії обговорили учасники круглого столу.

За словами модератора круглого столу, члена Правління ІСЕД Анатолія Максюти, за результатами фахового зібрання вдалося досягнути його основної мети - започаткувати суспільний діалог щодо формування бюджетної політики, її впливу на економічне зростання, добробут громадян, а також можливі шляхи впровадження нової моделі бюджетної системи.

Ознайомитися із дослідженням